VAIKYSTĖS COPY PASTE

Prieš kokius penkerius metus užmačiau knygą "Tarpukario Lietuvos reklama".

8/16/20232 min read

VAIKYSTĖS COPY PASTE

Prieš kokius penkerius metus užmačiau knygą "Tarpukario Lietuvos reklama".

Ir kaip aš jos užsimaniau!

Užsiprašiau Kalėdoms, ir radau po eglute.

Atrodytų nieko labai ypatingo. Tarpukario stiliumi parašytos, kartais kiek juokingos (įdedu foto su radiaciniu muilu ), kartais kiek naivokos. Bet kaip aš tos knygos norėjau.

O norėjau todėl, kad priminė vaikystę.


Na, ne, negyvenau tarpukario Lietuvoj Bet kai buvau vaikas seneliai turėjo ar tai senų laikraščių ar tai šeimininkės kalendorių, ir ten buvo tokių senų reklamų, kurias labai mėgdavau žiūrinėti. Ir dabar, vartant šią knygą, mane vėl užlieja tas jausmas iš vaikystės. Ramybė ir švelnumas. Lyg copy paste'u persikelia į dabartį.

Tokius copy paste patiriam nuolat, tik ne visada sąmoningai suprantam.

Kartais mūsų mėgstamu patiekalu tampa kažkas, kas labai primena močiutę, įsigyjam būstą, primenantį vaikystę, keliaujam po vietas, apie kurias vaikystėje skaitėme arba girdėjome pasakojant, etc.

Prieš keletą dienų skaičiau interviu su vienu rašytoju. Jis pasakojo, kad visos jo kelionės yra vaikystės "copy paste". Kur bepasirinktų nukeliauti, anksčiau ar vėliau vistiek išlenda prisiminimas, kad kažkada vaikystėje apie tą vietą skaitė. Nors vieną eilutę.

Aš pati gavus laisvę keliauti, pirmiausia aplankiau visas vietas, apie kurias man pasakojo vaikystėje močiutė, muziejus, kuriuose buvo kūriniai dailininkų, apie kuriuos pasakojo mama ir šalis, apie kurias vaikystėje skaičiau.


Vaikystėje labai skaičiau Ž.Verną, ir viena mėgstamiausių knygų buvo "Kapitono Granto vaikai". Knygoje dažnai minima Glazgo laivų statykla ir Glazgo uostas. Taigi, nuvykus į Škotiją užsispyriau aplankyti Loch Neso ežero pabaisą (močiutės pasakojimai) ir Glazgą.

Loch Neso ežerą aplankyti pavyko, bet vietiniai paaiškino, kad trečiadieniais pabaisa miega ir turistams nesirodo, o su Glazgu buvo kiek įdomiau. Kiek klausinėjau vietinių kur gi ta laivų statykla ir uostas, vietiniai pečiais gūžčiojo ir niekas nesuprato ko aš noriu. Sakė - gal Ž.Vernas išsigalvojo i vieną ir kitą. Tad taip jų ir nepamačiau.

Taigi, ne visada tas vaikystės copy paste blogai. Tarkim kelionės arba "Tarpukario Lietuvos reklamų" vartymas dar niekam nepakenkė.

Blogiau, kai copy paste'inam blogus įpročius, ribotus įsitikinimus, žalingus gyvenimo modelius. Ir tada visos šios nukopijuotos ribotos programos stipriai gadina mums santykius, gausą, sveikatą.

Kaip visi šie copy paste'ai veikia pasakosime su kartu su Julija Survilienė nemokamame penkių dienų pasąmonės transformacijos iššūkyje jau rugpjūčio 28 dieną. Junkis jau dabar.

https://www.facebook.com/groups/640671078041269